Aby vaše „selfíčka“ byly ještě lepší a lepší, zkuste dodržet několik rad níže. Tím stoupnete v očích přátel, pokud problematice jen trochu rozumí.
Základem je samozřejmě kvalitní rozlišení, ale to souvisí spíše s vaším mobilem než s čímkoli jiným. Máte-li méně kvalitní stroj, snažte se o kvalitu jinde.
U každého focení je důležité světlo. Proto dávejte pozor, jak stojíte a zda vám třeba polední slunce nestíní oči. Fotka pak vypadá divně.
Dávejte pozor na pozadí. Může vám jej zkazit třeba opilec, nepořádek, nebo prostě cokoli, co tam nechcete. Proto si to zkontrolujte, hlavně doma, aby se nestalo že dáte na veřejnost portrét a v pozadí máte jisté soukromé věci.
Vaše tvář je to nejdůležitější, pokud vám nejde o důkaz, že jste třeba na moři. Proto se tvařte mile, ale při tom měňte svůj obličej. Tím je míněna mimika. Zvláště pokud fotíte sérii, tak obličej prostě udělejte jiný.
Pokud se vám zdá, že jste drobátko tlustí, otočte se bokem.
Ne, nezhubnete tím, ale opticky to vypadá lépe. Máte li břicho, zatáhnout.
U „selfie“ se nebere moc v potaz to, co u profesionální fotografie, takže klidně zkuste experimentovat, zkuste si zablbnout. Vždy udělejte fotek více, doma pak v klidu přebírejte a vybírejte jen ty nejlepší.
Přečtěte si něco o kompozici, není dobré mít obličej přímo uprostřed. Také nevypadá dobře useknutá hlava, nebo když vám z ní roste dopravní značka. Pokud to tedy není úmysl.
Když už doma vybíráte to, co dáte někam na sítě, nebo budete posílat, znovu si zaexperimentujte. Vyzkoušejte různé filtry, vyzkoušejte možnosti vašeho softwaru ať už v počítači nebo přímo v mobilu. Některý soft na úpravu fotografií dokáže z nudného selfíčka udělat velmi slušnou záležitost.
Zkuste si sehnat nějakou literaturu, nebo hledejte na netu články od profesionálů. Nu a pak po přečtení několika z nich se jim můžete hodně přiblížit. Nebo dokonce se jimi stát.