Tento původně vystudovaný novinář, se nejprve věnoval práci v časopisech Československý sport a Mladý svět, kde působil jako vedoucí redaktor kulturní rubriky. Po Sametové revoluci se dostává na pozici šéfredaktora časopisu Rock&Pop, a zde naplno převládá zájem o hudbu a její interprety. Do jeho hledáčku, se kromě populární hudby dostává i vážná hudba, k níž píše publicistické články. Černého recenze čerpají z velmi kvalitní autorovy přípravy a také samozřejmě z jeho roky nasávaných informací a osobních setkání se zajímavými osobnostmi z hudební branže. Donedávna působil mimo jiné také v Českém rozhlase Dvojka, se svým skvělým„ Klubem osamělým srdcí seržanta Pepře“.
Poté, kdy mu zde byla ukončena smlouva, se zvedla vlna reakcí posluchačů, žádajících o jeho návrat zpět. Tentokrát půjde o relaci s názvem„ Sedmé nebe“, a Černého zde můžeme slyšet od konce dubna každou neděli večer, mezi devatenáctou a dvacátou hodinou. Jeho hudební vkus skutečně ovlivňuje už třetí generaci posluchačů, kteří se s ním mohou setkávat kromě rádiových vln na jeho řekněme klubových posezeních, které dříve Jiří nazýval „antidiskotékami“. Jejich hlavní náplní je totiž pouze poslech vybraných skladeb, ke kterým má Jiří vždy připravený zajímavý slovní doprovod a nejednou své publikum zaskočí, či překvapí informacemi, které jsou pro posluchače novinkou, i v případě kapel, skladeb, nebo interpretů, působících na hudební scéně mnohá léta. V dobách normalizace se dokonce odvážil propašovat mezi klasické „neškodné“skladby i písně zakázaných autorů, jako například Kryla, Hutky, nebo Třešňáka.
Pokud chcete na vlastní kůži zažít originalitu a zajímavou atmosféru klubových posezení neboli Antidiskotéky, navštivte na internetových stránkách Kalendář antidiskoték Jiřího Černého a vyberte pro vás nevhodnější místo a datum.