Nad zlato i kosmetiku



Sůl je pro nás natolik významnou, že se dostala dokonce i do jedné krásné pohádky. V ní se nakonec musel před solí pokořit i mocný vládce země. Jen není jasné, jestli se tu jednalo o sůl mořskou nebo kuchyňskou.

  • Podle některých kuchařů je ta mořská chutnější a kvalitnější.
  • Zejména, pokud připravujete pokrmy z ryb.
    • Prostě tak nějak k sobě tyto dva produkty patří.

hromádky soli

Druh, který pochází z moře, se využívá nejen při vaření, ale také v kosmetice. Může dokonce pomoci léčit některé kožní problémy, na které je moderní medicína krátká. Sůl bývala v některých zemích i platidlem.

  • Ve starověké Číně, kde s ní obchodovali už začátkem našeho věku, se nelegální obchod dokonce trestal smrtí.

Pokud se rozhodnete pro koupi opravdové kvality https://www.chlorito.cz/morska-sul-do-bazenu/, pak máte jistotu, že bude přečištěna několikanásobnou rekrystalizací. To zaručuje, že je možné její následné použití v salinizačních jednotkách bazénových technologií, které jsou součástí domácích bazénů. A nejen zde našla své využití, ale můžete ji s klidným svědomím použít i při koupeli ve vířivce. Jen je zapotřebí dávat pozor na kovové předměty, které by s mořskou solí přišly do styku. Na ty rozhodně pozitivně nepůsobí.

sůl z moře

Bez ní to vážně nejde

Jak se vlastně mořská sůl vyrábí? První, kdo se na ní podílí, je sama příroda. Po vytěžení na pobřežních solných polích je dovezena do výrobního závodu a tam je venku volně skladována. Sůl se poté převede do silně koncentrovaného roztoku a pak se dále upravuje krystalizací. Tím se získá čistý chlorid sodný. Sušení je zajištěno proudem horkého vzduchu. Nakonec se jednotlivé krystaly třídí jednoduše tím, že se prosévají na sítech s různě velkými oky.

  • Pak už stačí jen zabalit a vy můžete v pohodlí domova objednávat.
  • Třeba k posolení mořských plodů nebo pro vytvoření léčivé relaxační koupele.